Aktualności

Szanowni Państwo, w związku z powrotem 14.05.2020r. do pracy stacjonarnej przekazujemy Państwu zasady działania przedszkola mające na celu zapewnienie możliwie bezpiecznych warunków pracy dla dzieci oraz personelu. 

 

Zarządzenie nr 1/05/2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Procedura nr 1 do Zarządzenia nr 1/05/2020

 

 

 

 

 

Wytyczne dla rodziców / opiekunów prawnych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo, kilka słów o płatnościach i innych ważnościach.

 

Znaleźliśmy się wszyscy w trudnej sytuacji.

Państwo jako rodzice - zatrzymani w domu z dziećmi oraz zdalną nauką, jako pracownicy - z, być może, niepewną sytuacją zawodową, jako pracodawcy - w obliczu licznych dylematów.

Ja, jako właściciel przedszkola, o którego przetrwanie i możliwość powrotu dla dzieci muszę zadbać, jako pracodawca - któremu zależy na zapewnieniu świetnej kadrze miejsc pracy i poczucia stabilizacji, jako nauczyciel - który każdego dnia szuka nowych rozwiązań, pomysłów i sposobów wsparcia dzieciaków oraz ich rodziców, jako mama - która zdalne nauczanie zna z każdej strony i nie oznacza to, że jest ono z tego tytułu łatwiejsze :) 

W związku z ogłoszoną dziś decyzją MEN dotyczącą przedłużenia zamknięcia przedszkoli do 24 maja br., chcąc wyjść Państwu naprzeciw, ustaliłam stałą miesięczną opłatę w wysokości 150 zł / mc, która będzie obowiązywała od maja do czasu powrotu przedszkola do pracy stacjonarnej. Jednocześnie proszę o terminowe wpłaty.

 

Chciałabym także zwrócić Państwa uwagę na fakt, że jednak, prędzej czy później, dzieci do przedszkola wrócą. Być może, zdaje się nam dorosłym, że dzieci nie wszystko rozumieją, mają po prostu wolne, dobrze się bawią, a kiedy przyjdzie pora, wrócą z uśmiechem do przedszkola.

Drodzy Państwo, taka rewolucja w życiu dzieci może mieć znaczący wpływ na dotychczasowy, całościowy ich rozwój, na ich dalszy rozwój lub jego zahamowanie, na zdolności komunikacyjne i radzenie sobie dzieci z emocjami, na to w jaki sposób poradzą sobie z powrotem do przedszkola. 

Nasze codzienne działania i zaangażowanie w zajęcia Domowego Przedszkola mają na celu wsparcie dzieci oraz Państwa w trakcie trwania izolacji, ale także, już teraz, każdego dnia, pracujemy, z tymi dziećmi, które uczestniczą w zajęciach, nad tym, aby łatwiej było im wrócić do przedszkola, do przedszkolnego rytmu dnia, przedszkolnych zajęć oraz zasad.

Tym samym codziennie wkładamy wysiłek w to, aby możliwie zminimalizować wszelkie negatywne skutki, obowiązującej nas izolacji, które mogą dotknąć nasze dzieciaki.

 

                                                                                                                                     Marta Dzikiewicz

Przypominamy, że:

Nasze Domowe Przedszkole zapewnia dzieciom:

- aktywności od poniedziałku do piątku 

- zajęcia dydaktyczne

- terapię logopedyczną, grupową oraz indywidualną (dzieci objęte terapią indywidualną)

- pracę 1:1 

- terapię zajęciową

- zajęcia kreatywne

- zajęcia ruchowe

Zajęcia będą się odbywały (według ustalonego planu, który niebawem Państwu prześlemy), w różnych formach:

- nagrania video

- transmisja na żywo

- wideokonferencja z udziałem dzieci. 

Do Państwa dyspozycji zostanie również niebawem udostępniony blog na naszej stronie internetowej z różnymi treściami oscylującymi wokół wychowania i pracy z dziećmi. Jeśli macie Państwo jakieś kwestie, które chcielibyście abyśmy poruszyły, prosimy pisać na skrzynkę przedszkola, na naszym profilu fb lub smsem.

Dzięki różnorodności form pracy z dziećmi, będą one miały możliwość;

- współpracy w grupie

- samodzielnej pracy

- spotkania kolegów i koleżanek oraz pań :)

- poznania narzędzi zdalnej komunikacji

Aby dołączyć do naszego Domowego Przedszkola należy:

- zgłosić się do specjalnie utworzonej grupy na FB: Domowe Przedszkole Akademii Mistrzów Zabawy

- następnie prosimy o założenie profilu na Skype oraz Messenger, poprzez te narzędzia będziemy komunikować się bezpośrednio z dziećmi,

- w celu uzyskania możliwie najlepszej jakości połączeń korzystamy ze stałego łącza internetowego oraz z komputera, nie telefonu, kto nie ma takiej możliwości, dołącza w taki sposób jak może.

Zależy nam, zwłaszcza w starszej grupie, aby podczas zajęć, dziecko oczywiście było pod nadzorem dorosłego, jednak abyście Państwo mogli wykorzystać ten czas na własne aktywności. Pandy będą potrzebowały wsparcia rodziców, w celu zapewnienia im bezpieczeństwa, jednak prosimy o możliwie dużą samodzielność dzieci w czasie realizacji zadań :)

Zwracamy również uwagę, że normą dopuszczalną dla dzieci przedszkolnych korzystania z komputera / tabletu jest 30 min dziennie, w związku z tym, Państwo decydujecie, w których zajęciach dziecko będzie uczestniczyć. Wszystkie nasze działania będą rejestrowane, abyście Państwo mogli z nich korzystać w wygodnym czasie i według potrzeby.

Pozdrawiam

Marta Dzikiewicz